Değişim ve İade

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İade kargo ücreti kime aittir?
Resmi gazetede yayınlanan kanuna göre iade kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanacaktır.

İadesi kabul edilmeyen ürünler?
Kişiye özel ürünler, içine yazı yazılmış alyanslar ve tahrip edilmiş, tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünler.

İade süresi kaç gün?
İadesi kabul edilmeyen ürünler haricindeki ürünleri genel olarak tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde size gelen tüm ambalaj, poşet ve aksesuarları ile iade edebilirsiniz.

İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
• Ürünün faturasının size gelen nüshalarının hepsi. Eğer e-arşiv faturası ile ulaştı ise, e-arşif faturasının çıktısı. 
• 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
takidukkani.com‘ a iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten sonra iade kabul edilir. Ürünün kullanılmış olması, teslimat kapsamındaki aksesuarları ve yardımcı ürünleri, ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez.
İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.