×
Ürünler Sepete Eklendi
www.takidukkani.com

  Alyans

  Filtreleme

  95 adet ürün mevcut.

  Gümüş Alyans

  Yüz yıllardır aşkın ve bağlılığın sembolü olan alyanslar, çiftlerin ortak olarak taktıkları takılardandır. Söz, nişan yüzükleri diye de geçmektedir. Tek ve çift olarak satılan alyanslar, ömürlerini birleştirme kararı alan çiftlerin genellikle çift olarak satın aldıkları 925 ayar gümüş yüzüklerdir. Takı Dükkanında gümüş çift alyans alımlarında tektaş yüzük hediye fırsatı bulunmaktadır.

  Gümüş Alyans Modelleri

  Gümüş alyanslar genellikle çift olarak takılmaktadır. Erkek alyansları taşsız, bayan alyanslar taşlı veya taşsız olabilmektedir. Gümüş alyanslarda elişi diye tabir edilen modeller el işçilikli ve daha ağır modellerdir. Genellikle bayanı taşlı şekildedir. Makine işi diye tabir edilen alyanslar ise klasik, düz, sade ve kalem işlemesi olan bayı da bayanı da taşsız olan alyanslardır. Fiyatı uygunluğu arayanlar bu ucuz alyans modellerimizi tercih etmektedirler. Fiyatının düşük olması kalitesinin düşük olması anlamına gelmemektedir tabiki, işçiliği daha az olduğundan maliyeti de düşük olabilmektedir.

  Alyans Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Bir ömür boyu birlikteliğe adım atacağınız müstakbel eşinizle takacağınız bu çift yüzüklerini seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları şunlardır. Öncelikle göze hitap etmesi ve sizin de beğenebileceğiniz bir alyansı seçmeniz doğru bir karar olacaktır. Sonrasında kullanımı kolay, sizi rahatsız etmeyecek bir model seçebilirsiniz. Burada en önemli noktalardan biri yüzük ölçünüzün doğru olarak bilmeniz gerekmektedir. Yüzük ölçünüzü bilmeden rastgale verdiğiniz bir alyans çifti siparişinizde size gelecek yüzükler çok büyük bir ihtimalle parmağınıza olmayacaktır. Bunun için yapmanız gereken şey; bir kuyumcu veya yüzük satan bir mağazadan yüzük boyunuzu net olarak öğrenmenizdir. Bunu bir kere yapmanızda fayda vardır. Çünkü internet üzerinden alışveriş yapacağınız için öncesinde bu ölçüyü bilmeniz sizin faydanıza olacak ve gelen yüzükler tam parmağınıza göre olacaktır.

  Gümüş Alyanslar Kararma Yapar mı ?

  Her gümüşte olduğu gibi gümüş alyanslarda da zamanla kullanıma da bağlı olarak kararma ve solma olabilir. Bu renk soması ilk günkü parlaklığının gitmesi altında da olabilir. Bunun önüne geçmek için, banyoda, bulaşık yıkarken, denize girerken yüzüğünüzü çıkarmanız gerekmektedir. Bu şekilde parlaklığını ve rengini daha uzun süre koruyabilecektir. Gümüş alyansınızın rengi solduğunda tekrardan parlatma yapılabilmektedir. Bunu bir kuyumcu tamircisinde cüzi bir fiyata yaptırabilirsiniz.

  Gümüş Alyans Fiyatları

  Alyanslar arasında Gümüş Alyanslar, altın ve pırlanta alyanslara nazaran daha uygun oluşu ile fiyat konusunda bir adım öne çıkmaktadır. Model olarak tasarımlı taşlı bir model istemezseniz, fiyatlar oldukça gerilemektedir. Taşlı alyanslarda el işçiliği daha çok olduğundan, fiyatları yaklaşık 2-3 kat artmaktadır. Alyanslarında sadeliği seçenler için taşsız ucuz gümüş alyanslar birebirdir. 

  Gümüş Alyanslarda Yüzük Boyu Ayarı

  Gümüş alyanslarda yüzük boyu ayarı yapılamamaktadır. Bunun nedeni tamtur bir model olmasından kaynaklanır. Kesip tekrardan birleştirildiğinde alyansın özelliği gitmektedir. Bu yüzden yukarıdaki "alyans alırken nelere dikkat edilmeli" yazımızda da  belirttiğimiz gibi yüzük boylarınızdan yüzde yüz emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Bunu bugüne kadar binlerce sipariş almış tecrübeli bir firma olarak söylüyoruz. Bu konuda bize güvenebilirsiniz.

  Gümüş Alyanslarta Tektaş Hediye

  Gümüş Çift Alyans siparişlerinizde fiyatına bakılmaksızın 1 adet pırlanta modeli gümüş tektaş yüzük hediye olarak gönderilmektedir. Bu kampanyamız daimi bir kampanyadır, ve stoklarla sınırlı değildir.

  Gümüş Alyans Alırken Yüzük Ölçüsüne Dikkat!

  Öncelike yüzüğü kendinize veya birine hediye alıyorsanız, yüzük ölçüsünü bilmeniz, bilmiyorsanız öğrenmeniz gerekir. Ortalama yüzük ölçüsü diye bir boy yoktur. Herkesin nasıl bir ayakkabı numarası varsa yüzük ölçüsü de herkesin farklıdır. Bunu bir kere net olarak öğrenmeniz gerekmektedir. Sonraki yüzük alışverişlerinizde bu durum size kolaylık sağlar ve vakit kazanmış olursunuz. Yüzük ölçüsünü öğrenmenin çeşitli yolları vardır tabiki ama en garanti ölçü öğrenme yolu bir kuyumcudan net ölçü öğrenmenizdir. Eğer ölçüyü kendi imkanlarınız ile öğrenmek istiyorsanız, "yüzük ölçüsü ve parmak ölçüsü nasıl alınır?" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Eğer birine yüzük hediye almayı düşünüyorsanız ve yüzük ölçüsünü bilmiyorsanız, size vereceğimiz şu tavsiyeye uyabilirsiniz. Hediye almayı düşündüğünüz kişinin kendisine olan bir yüzüğünü habersiz bir şekilde alıp, ölçü yöntemlerinden biri ile ölçebilirsiniz. Eğer bunu siz yapamazsanız bir arkadaşından bunu isteyebilirsiniz. Bu şekilde hediyeyi verdiğinizde, verdiğiniz yüzüğün direk parmağına olması çok güzel bir duygu olacaktır. Aksini düşündüğünüzde bu durumun avantajını çok daha iyi kavrayabilirsiniz.

  Sepet (

  0

  )
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
  Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
  Alışveriş Yap