Güneş Gözlüğü

Güneş Gözlüğü Modelleri erkek ve kadınların hem sağlık açısından ihtiyaçları, hem de kıyafetlerinin şık tamamlayıcı aksesuarlarındandır. Polarize güneş gözlüğü modelleri daha çok tercih edilmektedir. Gözlük klipsleri ise numaralı gözlük kullananlar için ideal bir güneş gözlüğü alternatifidir. Polarize güneş gözlüklerinde ekstra güneşi daha iyi filtreleyebilen lensler bulunmaktadır. Bu yüzden ilk tercih edilen gözlüklerden olmaktadırlar. Yaz aylarında güneşin zararlı etkilerinden kullanabileceğimiz 2 aksesuardan biridir güneş gözlükleri. Birincisi şapkalar, ikincisi güneş gözlükleridir. Cap, şapka modellerimiz ile de ilgileniyorsanız, ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü modelleri arasında erkek ve bayan güneş gözlüğü modelleri bulunmaktadır. Bir de hem erkeğin hem bayanın kullanabileceği modeller vardır, bu modeller de unisex modellerdir. Güneş gözlüğü modelleri arasında en çok tercih edilen modeller damla şeklinde modellerdir, çerçeveli veya çerçevesiz damla güneş gözlükleri geçmişten günümüze çok ilgi görmektedir. Sonrasında wayfarer diye bilenen modelin benzerleri yer almaktadır. Bu model de her yüz yapısına uyması hasebiyle, çok tercih edilmektedir. Bunun haricinde yuvarlak camlı gözlükler ve clubmaster modelleri de en çok tercih edilen güneş gözlüğü modelleri arasındadır. Güneş gözlüğü gözlük klipsi modelleri ise, numaralı gözlük kullananların imdadına yetişen numaralı gözlüklerine güneş gözlüğüne çeviren çok müthiş bir buluştur. 

Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş gözlüğü fiyatları, markanın değerine, ürünün kalitesine, kutu ve aksesuarlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Son zamanlarda gözlük fiyatlarına gelen ekstra vergiler ile ve dolar kuru ile daha da yukarılara gelmiştir. Sitemizde daha çok daniel klein, belletti, dicaprio model güneş gözlüklerine yer verilmektedir.

Güneş Gözlüklerinde Polarize ve UV400 Koruma ve önemi

Satın aldığınız güneş gözlüğünün camının UV tabakalı ya da polarize olup olmadığını araştırmanızda fayda vardır. Polarize özelliği taşıyan camların içerisine henüz hamur halindeyken bir film tabakası konulur. Bu tabaka camdaki yansıma ve parlamaları tek bir noktada toplayarak, ışığın geri yansımasını sağlayıp gözünüzü rahatlatır.

Güneş gözlüğünün polarize olduğu nasıl anlaşılır?

Bir güneş gözlüğünün polarize olup olmadığını anlamak için basit bir test yapabilirsiniz. Polarize camlı güneş gözlüğü ile normal bir güneş gözlüğünü ışığın yansıma yaptığı bir aynaya tutarak basit bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Polarize güneş gözlüğü, ışığı diğerine oranla daha iyi emecek ve gözlerinizin kamaşmasını önleyecektir. Ayrıca polarize güneş gözlüklerinin camları daha koyu renklidir. Bir de polarize güneş gözlüğünü elinizde tutarak bir bilgisayar ekranına bakın, gözlüğü 180 derece döndürün, eğer görüntü bir yerde kayboluyorsa o gözlük polarizedir. Polarize olmayan gözlüklerde bu görüntü kaybolması olmayacaktır.

Camlar polarize mi, UV filtreli mi olmalı?

Cam kalınlığı da gözlüklerde dikkat edilmesi gereken bir diğer özelliktir. Güneş gözlüğünün polarize camlı olmaması sorun yaratmaz ama UV filtreli olmaması ileriki dönemde sorun yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü UV filtreli camlar, göze zararlı ışıkların geçmesine engel olmaktadır. Güneş gözlüklerinin ışığı bloke etme gücü UV200, UV400 ve UV600 gibi ibarelerle belirlenir. Özellikle deniz kenarında ve kar ışığında minimum UV400 korumalı güneş gözlükleri kullanılmalıdır. Polarize güneş gözlükleri daha çok yansımanın rahatsız ettiği kişilere; balıkçılar, su sporlarıyla uğraşanlar, araç kullananlar, sürücüler, kayakçılar, golfçüler, bisikletçiler, ışığa çok duyarlı kişiler, 60 yaş sonrası katarakt ameliyatı olanlara önerilmektedir.

Sıralama seçin
Güneş Gözlüğü kategorisinde 143 ürün bulundu.
Görünüm :

Güneş Gözlüğü

Güneş Gözlüğü yazın en çok tercih edilen Aksesuarlarından biridir. Güneşin zararlı ışınlarından kaçınmak için kullanılır. Hassas gözler için ideal takılardandır. Hem işinize yarar bir biçimde hemde yaz modasını yakalamak için kadınlar en çok tercihi Güneş Gözlüğü yönünde kullanır. Güneş Gözlüğü seçenekleriyle her yüz şekline uyar. Kimisi de kıyafet kombinini tamamlamak için Güneş Gözlüğü takar. Kadınlar kadar erkeklerinde tercihidir. Erkekler saç modeline uygun çene hattını daha çkık gösteren gözlükleri tercih ederler. Güneş Gözlüğü çeşitleri her kişinin simasına göre yapılmıştır. Güneş Gözlüğü kadınların kurtarıcı aksesuarlarından biridir. Bazen kadınlar doğal görünüm ister. Yaz aylarında doğal görünüme kavuşmak zordur. Zararl ışınlar cildinize leke yapabilir. Kurtarıcı olan Güneş Gözlüğü ve Şapka Aksesuarları sizi bunlardan korur. O sizi korurken sizinde Gözlüğünüzü korumanız gerekir. İnce detayları çok çabuk bozulabilir veya solabilir. Bu nedenle Güneş Gözlüğü kılıfı ve Temizleme seti çok önemlidir. Gözlüğünüze iyi bakarsanız seneler boyunca güneş ışınlarından hassas gözlerinizi kaliteli bir şekilde koruyabilirsiiz.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş Gözlüğü Modelleri erkek ve bayan olarak birçok seçeneği bulunur. Kare ,beşgen, elips gibi çokça çeşitleri vardır. Güneş Gözlüğü Modeli tercih ederken çene hattı , yüz şekli , saç rengi ve ten rengine göre fazlaca sayıda unsurlara dikkat edilmelidir. Bu nedenle Gözlük seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Çocuktan yaşlıya çok kesimin kullanması gerekir. Çocuklariçin onların seveceği tarzda tasarımlarımız sayfamızda mevcuttur. Pembe den maviye onlar için her renk Güneş Gözlüğü Modelleri  bulabilirsiniz. Bunlardan en çok tercih edilense kelebek gözlük modelidir. Çocukların yüz hatlarına uygundur. Güneş Gözlüğü Modelleri 'nden en çok tercih edilenlerden biride yaylı gözlüklerdir. Yaylı gözlükler ayarlanabilir büyük boy seçeneği mevcuttur. Güneş Gözlüğü Modelleri  kadar güneş gözlüğü ipleride önemlidir. Güneş Gözlüğü İpleri gözlüğün kafada daha güvenli durmasını sağlar.Hareketlerde kısıtlama olmadan düşmemesi içinde kullanılır. Güneş Gözlüğü ' nüze göre her renkte ip bulabilirsiniz. Güneş Gözlüğü İpi' ninde çeşitleri vardır. Bunlardan en çok tercih edilen suda batmak Güneş Gözlüğü İpi'dir. Fakat yaylı sistemlerde ipe gerek duyulmaz sıkıştırma sistemi ile gözlüğünüzü kolayca ayarlayabilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş Gözlüğü Fiyatları çerçeve ve camının şekli, markası gibi birçok etkenden dolayı değişiklik gösterir. Senelerce kullanabileceğiniz bir gözlük istiyorsanız bütçenize göre en iyisini almalısınız. Güneş Gözlüğünde en önemlisi camıdır. Sizi güneşten koruyan camın en kalitelisini seçmelisiniz.  Sadece şıklık amaçlı bir gözlük istiyorsanız eğer gözlüğün çerçevesine göre fiyat değişiklik gösterir. Kombininize uygun renk veya model sizi yansıtacağı için çok önemlidir. Fiyatına göre istediğiniz gotik tarzda her gözlüğü sayfamızda bulabilirsiniz. Güneş Gözlüğü Fiyatları dilediğiniz markaya görede yükselip alçalabilir.  Eğer bütçenizi aşan bir gözlük istiyorsanız  sayfamızdaki yaza özel kampanyalarımızı takip etmelisiniz. Güneş Gözlüğü Fiyatları indirimleri ve hediyeleriyle her büyçeye uygun olarak takidukkani.com da bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.