×
Ürünler Sepete Eklendi
www.takidukkani.com

  Gümüş Taşlı Bayan Beştaş Yüzük

  Filtreleme

  18 adet ürün mevcut.

  Gümüş Beştaş Yüzük

  Gümüş Beştaş Yüzük Modelleri, alyans olarak da kullanılabilmektedir. 5 Taş Pırlanta modellerinden esinlenilen Gümüş 5 Taş yüzükler Tektaş yüzükler ile kombin halinde set de olabilmektedir. Piyasanın En Uygun Fiyatlı Gümüş Beştaş yüzüklerine Takı Dükkanı'ndan ulaşabilirsiniz. Gümüş beştaş yüzük modellerinin adında üzerinde bulunan 5 adet beyaz taştan gelmektedir. Bu taşlar yüzük üzerinde o kadar şık durmaktadır ki bayanların en sevdiği yüzük modelleri arasına girmiştir. Tektaş yüzükten sonra en çok sevdikleri yüzükler olmuştur.

  Gümüş Beştaş Yüzük Modelleri

  Gümüş beştaş yüzük modelleri tarzı aynı olmakla birlikte genel anlamda yakın tasarımlarda olan modellerdir. En çok taşın oturacağı yuvanın yapısı değiştirilerek tasarımlar oluşturulmaktadır. Bu şekilde onlarca farklı tasarım üretilebilmektedir. Genellikle tektaş ve beştaş yüzük modellerinde tırnakların dışarı çıktığı, taşın tırnağın üst seviyesinden birazdan içeri kaldığı modeller ön plana çıkmaktadır. Bu şekilde tırnaklar taşları daha iyi kavrayacak ve taşlar daha güvenilir bir şekilde yüzük üzerinde kalacaktır. Gümüş beştaş yüzük modelleri, tektaş yüzükler ile de kombin olarak takılabilmektedir. Genellikle evlilik teklifi esnasında takılmaya başlayan tektaş yüzüklere, sonrasında beştaş yüzükler eşlik etmektedir. Bu iki yüzük birbiri ile mükemmel bir uyuma sahip olmaktadırlar, her iki yüzüğün de farklı anlamları ve farklı özellikleri bulunmaktadır. Beştaş yüzükler oldukça gösterişli takılardır. Her bir taşı sizin yüklediğiniz anlamları taşımaktadır. Genelde aşk, sadakat, huzur, mutluluk ve bereketi temsil eden beş taş yüzükler alyans olarak ta kullanılabilmektedir.

  Beştaş Yüzük Ne Zaman Alınmalı?

  Evliliğin veya ilişkinin beşinci yılını bitirdikten sonra genelde alındığı düşünülse de artık;  yıl dönümü, doğum hediyesi ve evlilik teklifi yüzüğü olarak da alınmaktadır.  Beştaş yüzükler ise oldukça gösterişli takılardır. Her bir taşının anlamı vardır. Genelde aşk, sadakat, huzur, mutluluk ve bereketi temsil ederler. İlişkinizin beşinci yılı için biçilmiş bir kaftandır. Beştaş yüzüklerde genel olarak ilk akla gelen taş cinsi pırlanta olsa da, bunun alternatifleri de bulunmaktadır. Altın üzerine zirkon taş, veya gümüş üzerine zirkon taş olacak şekilde. Pırlanta ve altın çok pahalı madenler ve taşlar olduğundan buna alternatif olarak gümüş beştaş yüzükler düşünülebilir. Görüntüsü, gerçeğine yakın, parlak zirkon taşlarla süslü ve en uygun fiyatlarla alabileceğiniz takılardır. Sonuç olarak gümüş de dünya genelinde değeri kabul edilmiş değerli madenlerdendir. Gümüş takı ürünlerini bujiteri gibi yansıtan bir güruh vardır. Bu kişiler altından ve pırlantadan başka olan takıları, takı sınıfına koymaz ve sahte diye sınıflandırır. Ancak böyle bir şey yoktur. Gümüşünde belki altın ve pırlantadan çok çeşidi vardır, Buna göre bir kitlesi ve tarzı vardır. Gümüş takı takmak bir seçim ve tarz meselesidir.

  Beştaş Yüzük Anlamı, Ne Zaman Takılır?

  Klasik alyans modellerinin en şık alternatiflerinden biri olan gümüş beştaş yüzükler, aynı zamanda; yıl dönümü, doğum günü, yılbaşı ve doğumlarda da hediye olarak verilen özel takı hediyelerindendir. Beştaş her zaman, taşıdığı manevi anlam itibariyle diğer takılardan daha farklı ve özel bir yere sahip olmuştur. Eşsiz ve benzersiz oluşu hediye edilen kişiye verilen değeri sembolize eder. Her bir taşın ayrı bir anlam ifade etmesi bu yüzüğe daha büyük bir anlam kazandırmaktadır. Evlilik teklifinde hediye edilen tektaş yüzükten sonra nişan ya da evlilik sırasında alyans olarak beştaş yüzük takmak tercih edilebilir. Sırasıyla; evlilik teklifi, söz, nişan ve düğün seremonilerinin kendilerine ait bir hediyeleşme usulleri vardır. Evlilik teklifinde verilen tektaş yüzük, aynı zamanda bir söz yüzüğü olarak kabul edilir. Nişan sırasında ise nişan yüzükleri takılması adettendir. Nişan yüzükleri genellikle geleneksel alyans yüzüklerden tercih edilir. Bu geleneksel gümüş alyans moderllerimizi de inceleyebilirsiniz. Bu yüzükler evliliğe kadar takılan geçici yüzüklerdir. Eğer nikâh için ayrıca bir yüzük almayı düşünmüyorsanız nişan yüzüğünüzü daha dikkatli seçmeniz gerekir.
  Evlilik alyansları ise genellikle sol elin yüzük parmağına tektaş yüzükle birlikte takılır ve gündelik olarak her türlü kıyafetle kullanılır. Bu yüzden gelinin tarzına uygun olması çok önemlidir. Gümüş tektaş yüzük ile uyum içerisinde takılabilecek en güzel alyansların başında da beştaş yüzükler gelir. Beştaş yüzük satın alırken dikkat edilmesi gereken şey, tektaş yüzüğünüz ile birlikte güzel bir görüntü oluşturması açısından modellerin uyumlu olmasıdır. Kare ya da yuvarlak kesim, dört tırnak üzerine oturtulmuş ya da dilimler arasına yerleştirilmiş beştaş pırlantalarda seçim yaparken tektaş yüzük modeliyle uyumlu olması şık bir görüntü oluşturacaktır. 

  Gümüş Alyanslar ve Beştaşlar

  Ağırbaşlı ve beştaş ve tektaş yüzüklere göre daha sade görünüme sahip alyanslar, evlilik kurumunun temel taşıdır. Medeni durumunuzun toplum karşısındaki göstergesidir. Alyanslar kadın ve erkeğin beraber taşıyacağı bir simge olduğundan beraber seçilmelidir. Gündelik hayatta, yolculukta, uyurken; kısacası her an elinizde olacağını düşünürseniz görünüşü kadar rahatlığı da önemlidir. İlk olarak nişanda takılan alyans, nikâhtan önce sağ nikâhtan sonra sol elin yüzün parmağında taşınır. Işıldamayı hangi bayan sevmez?
  Bu yüzden de yüzüğün bayana ait olanı taşlı alınabilir. İkinci seçenek olarak, özel günlerde kullanılacak taşlı bir alyans da alabilirsiniz. Tüm bayanların hayallerini tektaş beştaş yüzüklerin seçimi en az gelinlik seçimi kadar zordur. Aşkınızın simgesi olarak hep parmağınızda taşıyacağınız yüzük modellerinin anlamlarını sizlere anlatmaya çalıştık. Bu yazının evliliğe giden yolda adımlarınızı hızlandırmasını temenni ediyoruz.

  Gümüş Beştaş Yüzük Alırken Yüzük Ölçüsüne Dikkat!

  Öncelike yüzüğü kendinize veya birine hediye alıyorsanız, yüzük ölçüsünü bilmeniz, bilmiyorsanız öğrenmeniz gerekir. Ortalama yüzük ölçüsü diye bir boy yoktur. Herkesin nasıl bir ayakkabı numarası varsa yüzük ölçüsü de herkesin farklıdır. Bunu bir kere net olarak öğrenmeniz gerekmektedir. Sonraki yüzük alışverişlerinizde bu durum size kolaylık sağlar ve vakit kazanmış olursunuz. Yüzük ölçüsünü öğrenmenin çeşitli yolları vardır tabiki ama en garanti ölçü öğrenme yolu bir kuyumcudan net ölçü öğrenmenizdir. Eğer ölçüyü kendi imkanlarınız ile öğrenmek istiyorsanız, "yüzük ölçüsü ve parmak ölçüsü nasıl alınır?" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Eğer birine yüzük hediye almayı düşünüyorsanız ve yüzük ölçüsünü bilmiyorsanız, size vereceğimiz şu tavsiyeye uyabilirsiniz. Hediye almayı düşündüğünüz kişinin kendisine olan bir yüzüğünü habersiz bir şekilde alıp, ölçü yöntemlerinden biri ile ölçebilirsiniz. Eğer bunu siz yapamazsanız bir arkadaşından bunu isteyebilirsiniz. Bu şekilde hediyeyi verdiğinizde, verdiğiniz yüzüğün direk parmağına olması çok güzel bir duygu olacaktır. Aksini düşündüğünüzde bu durumun avantajını çok daha iyi kavrayabilirsiniz

     
     
     

   

  Sepet (

  0

  )
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
  Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
  Alışveriş Yap