×
Ürünler Sepete Eklendi
www.takidukkani.com

  Erkek Güneş Gözlüğü

  Filtreleme

  120 adet ürün mevcut.

  Erkek Güneş Gözlüğü

  Erkek güneş gözlüğü modelleri, erkeklerin yaz aylarındaki vazgeçilmez aksesuarlarından olmaktadır. Güneş gözlükleri hem sağlık açısından, hem de tarz ve şıklık açısından erkeklerin kıyafetlerinin tamamlayıcı unusurlarındandır. Sağlık açısından güneş gözlükleri olmazsa olmazlardandır. Güneşin zararlı ultra viyole ışınlarını kırma kabiliyeti olan erkek güneş gözlüğü modelleri, sizi olası hastalıklardan ve görme sorunlarından koruyacaktır. Özellikle araç kullanırken, güneşe ve yola mecbur olarak bakılması gerektiği için buradan güneş gözlüğü kullanımı kaçınılmaz olmaktadır.

  Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri

  Erkek güneş gözlüğü modelleri arasında en popüler olanlar, wayfarer, clubmaster ve damla tarzındaki modeller olmaktadır. Bu modeller yılların, eskitemediği klasik ama bir o kadar da moda olan gözlük modelleridir. Örneğin wayfarer modelleri her yüz yapısına uyabilen yapısı ile en çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. En klasik gözlük modeli diyebiliriz bu modele. Bir çok farklı tasarımı olan güneş gözlüğü modellerinde size en uygun olacağını ve yakışanacağını düşündüğünüz modeli satın alabilirsiniz.

  Erkek Güneş Gözlüğü Fiyatları

  Erkek güneş gözlüğü fiyatları, markanın büyüklüğüne ürünün kalitesine, yanında gelen ekstra aksesuar ve kutusuna göre değişebilmektedir. Sitemizde satışa sunulmuş güneş gözlüğü markaları arasında daniel klein, belletti, di caprio bulunmaktadır. Bu markalar, orta kalite - üst kalite arasında yer alan markalardır. Marka bilinirlikleri çok yüksek olmadığından, fiyatları ülkemizde uygun baremlerde yer almaktadır ve bu yüzden yüksek talep gören markalar olmaktadır. 

  Erkeğe Güneş Gözlüğü Hediye 

  Sevdiğiniz bir kişiye güneş gözlüğü hediye almayı düşünüyorsanız, öncelikle onun tarzını, ne tarz bir güneş gözlüğünün yakışacağını öngörmelisiniz. İmkanınız varsa deneme amaçlı bir güneş gözlüğü denetebilirsiniz. Yaz ve bahar aylarında bir erkeğe alınabilecek en güzel hediyelerden olacaktır. 

  Güneş Gözlüklerinde Polarize ve UV400 Koruma ve önemi

  Satın aldığınız güneş gözlüğünün camının UV tabakalı ya da polarize olup olmadığını araştırmanızda fayda vardır. Polarize özelliği taşıyan camların içerisine henüz hamur halindeyken bir film tabakası konulur. Bu tabaka camdaki yansıma ve parlamaları tek bir noktada toplayarak, ışığın geri yansımasını sağlayıp gözünüzü rahatlatır.

  Güneş gözlüğünün polarize olduğu nasıl anlaşılır

  Bir güneş gözlüğünün polarize olup olmadığını anlamak için basit bir test yapabilirsiniz. Polarize camlı güneş gözlüğü ile normal bir güneş gözlüğünü ışığın yansıma yaptığı bir aynaya tutarak basit bir karşılaştırma yapabilirsiniz. Polarize güneş gözlüğü, ışığı diğerine oranla daha iyi emecek ve gözlerinizin kamaşmasını önleyecektir. Ayrıca polarize güneş gözlüklerinin camları daha koyu renklidir. Bir de polarize güneş gözlüğünü elinizde tutarak bir bilgisayar ekranına bakın, gözlüğü 180 derece döndürün, eğer görüntü bir yerde kayboluyorsa o gözlük polarizedir. Polarize olmayan gözlüklerde bu görüntü kaybolması olmayacaktır.

  Camlar polarize mi, UV filtreli mi olmalı

  Cam kalınlığı da gözlüklerde dikkat edilmesi gereken bir diğer özelliktir. Güneş gözlüğünün polarize camlı olmaması sorun yaratmaz ama UV filtreli olmaması ileriki dönemde sorun yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü UV filtreli camlar, göze zararlı ışıkların geçmesine engel olmaktadır. Güneş gözlüklerinin ışığı bloke etme gücü UV200, UV400 ve UV600 gibi ibarelerle belirlenir. Özellikle deniz kenarında ve kar ışığında minimum UV400 korumalı güneş gözlükleri kullanılmalıdır. Polarize güneş gözlükleri daha çok yansımanın rahatsız ettiği kişilere; balıkçılar, su sporlarıyla uğraşanlar, araç kullananlar, sürücüler, kayakçılar, golfçüler, bisikletçiler, ışığa çok duyarlı kişiler, 60 yaş sonrası katarakt ameliyatı olanlara önerilmektedir.

  Sepet (

  0

  )
  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
  Eğer bir ürün satın almak istiyorsanız almak istediğiniz ürünün sayfasına gidiniz.
  Alışveriş Yap