Gümüş Yüzük


Gümüş yüzükler, gümüş madeninden üretilen yüzüklerdir. Gümüş madeninin millattan önce 3000'li yıllarda ilk defa mısırlılar tarafından bulunduğu günümüzde bilinmektedir. Daha sonra bir çok metal eşyada kullanılan gümüş madeni, artık tüm dünya genelinde değerli bir maden olarak bilinmektedir ve kabul görmektedir. Kısaca Gümüş Yüzükler, taktıklarında insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlar, şık bir aksesuar takı olarak takan kişilere mutluluk verirler.  Görünüm olarak farklı bir hava katar, ve gündelik olarak kullanılabilmektedirler. İşte, seyehatte, akşam yemeğinde her zaman takılabilir. Gümüşün maden rengi beyazdır, hatta asıl rengi gümüş rengidir. Bu yüzden gümüş olarak üretilen ürünler, gümüş yüzükler sıklıkla gümüşün orjinal kendi rengindedir. Daha sonra istenirse altın rengi veya rose rengi kaplatılarak sarı ve pembe renkler elde edilebilmektedir. 

Gümüş Yüzük Modelleri ve Fiyatları

Gümüş Yüzük Modelleri, başlıca iki kategoriye ayırmak gerekirse, gümüş erkek yüzükleri ve gümüş bayan yüzükleri olarak ikiye ayırabiliriz.

Erkek gümüş yüzük modelleri de kendi içinde taşlı ve taşsız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Taşlı erkek yüzüklerinde, bilindik doğal taşlar kullanılmaktadır, bunlar oniks, akik, sedef, kaplangözü gibi taşlardır. Taşsız yüzüklerde ise sadelik daha ön plandadır. Taşlı ve taşsız erkek yüzüklerinde genellikle simge, arma, ayyıldız, tuğra, kartal, pençe motifleri bulunmaktadır. Bu simgeler ile oluşturulmuş tasarımlar günümüzde daha çok ilgi görmekte ve talep edilmektedir. Özellike son yıllarda gündemimizde olan türk tarihi dizileri ve filmlerinden esinlenilen gümüş yüzüklerde bu simgeleri sıklıkla görebilmekteyiz.

Bayan Gümüş Yüzük modelleri ise başlıca 3 seçeneğe ayrılabilmektedir. Tektaş Yüzükler, Beştaş Yüzükler ve Tamtur Yüzükler. Tektaş yüzükler genellikle evlilik teklifinde kullanılan tektaş yüzüklerdir. Genellikle evlilik teklifi almış bayanların parmağından bu yüzükler hiç eksik olmaz. Beştaş yüzükler ise, bayanların yine çok sevdikleri evlendikten sonra takmaya başladıkları alyans yerine de kullanabildikleri veya tektaş ile kombin yapabildikleri yüzüklerdendir. Beştaş ve tektaş yüzük kombinleri son zamanların en çok tercih edilen yüzük kombinlerindendir. Tamtur yüzükler ise etrafı tamamen taşlarla örülü gümüş yüzüklerdir. Tamtur yüzüklerde de en çok bilinen modeller, tek sıra, üç sıra, beş sıra ve yedi sıra tamtur gümüş yüzüklerdir. Bu tamtur yüzüklerinde genellikle üç ana renk kullanılmaktadır, gümüş rengi, altın rengi ve rose rengi. 

Gümüş Yüzük Fiyatları, günümüzde gümüş madeninin fiyatına ve yüzüğün işçiliğine ve detaylarına göre değişebilmektedir. Gümüşün fiyatını bu unsurlar belirlemektedir. Gümüş yüzüğün üzerindeki el işçiliği ne kadar fazla kullanılmışsa, o kadar fiyatı artmaktadır. Her mecrada olduğu gibi gümüş yüzük kategorisinde de kalite ve işçilik arttıkça fiyat orantılı bir şekilde artmaktadır. Sitemizde çok uygun fiyatlara da gümüş yüzükler bulunurken, işçiliği ve tasarımı açısından fiyatları yüksek ürünlerimiz de bulunmaktadır. Piyasa fiyatları ile karşılaştırdığınızda sitemizdeki fiyatların piyasa ortalamalarının altında olduğunu görebilirsiniz.

Gümüş Yüzük Hakkında

Gümüş, herşeyden önce çok kıymetlidir. Ama takıldığında, altın gibi zenginlik yansıtmaz. Daha çok bir zerafeti, zevki yansıtır. Birçok kültürde bugün altının sahip olduğu yere sahiptir, ama gümüş altından daha güzeldir. Bunu özellikle gümüş aksesuar takan genç kızlara "allah sahicisini de nasip eder inşallah" şeklinde değişik temennilerini ileten mahallelerdeki komşu kadınlara belritmek gerekir ki gümüş bir seçimdir, bir tarzdır. Altın kadar göze batmadığı için ve kararma özelliği olduğu için işlemelerini daha güzel gösterir, ince kıvrımları, hatları son derece net yansıtır. Bu da altında güzel durmayan birçok modelin gümüşte harika durmasını sağlar. Yine altın kadar parlamadığı için de deseni ön plana çıkartır, kendi geride kalmayı bilir. Altının aksine, taşlarla uyumu mükemmeldir. Altına uyan renkler azken, gümüşle güzel giden renk sayısı çok fazladır. Ayrıca büyük taşlarla da gayet güzel durur; tek yapmanız gereken taş büyüdükçe gümüşün işlemesini azaltmaktır. Ayrıca altın ten rengine daha yakındır, bu yüzden gümüş yüzük parmakta kendini daha güzel belli eder. Ayrıca gümüş yüzük gündelik kıyafetlerle giyilebilecek bir aksesuardır. 

Gümüş yüzük özeldir çünkü; İlk olarak gümüşten, değerli olan ve çok güzel görünen zarif bir metalden imal edilmiştir. İkincisi yüzüktür. En çok kullandığımız yeri, ellerimizi süsler, kendimize ve ellerimize duyduğumuz sevgiyi gösterir. Üçüncüsü ise her güne uygundur, sabah, akşam ya da bir gece eğlencesinde kullanılabilir; elimizden çıkarmamıza gerek kalmaz. Dördüncüsü ise, modası asla geçmez. Siyah bir kadifenin üzerinde bir gümüş yüzük yüzyıllardır insanlara ne hissettiriyorsa hala aynı şeyleri hissettirir.

Gümüş Yüzük Alırken Yüzük Ölçüsüne Dikkat!

Öncelike yüzüğü kendinize veya birine hediye alıyorsanız, yüzük ölçüsünü bilmeniz, bilmiyorsanız öğrenmeniz gerekir. Ortalama yüzük ölçüsü diye bir boy yoktur. Herkesin nasıl bir ayakkabı numarası varsa yüzük ölçüsü de herkesin farklıdır. Bunu bir kere net olarak öğrenmeniz gerekmektedir. Sonraki yüzük alışverişlerinizde bu durum size kolaylık sağlar ve vakit kazanmış olursunuz. Yüzük ölçüsünü öğrenmenin çeşitli yolları vardır tabiki ama en garanti ölçü öğrenme yolu bir kuyumcudan net ölçü öğrenmenizdir. Eğer ölçüyü kendi imkanlarınız ile öğrenmek istiyorsanız, "yüzük ölçüsü ve parmak ölçüsü nasıl alınır?" sayfamızı inceleyebilirsiniz. Eğer birine yüzük hediye almayı düşünüyorsanız ve yüzük ölçüsünü bilmiyorsanız, size vereceğimiz şu tavsiyeye uyabilirsiniz. Hediye almayı düşündüğünüz kişinin kendisine olan bir yüzüğünü habersiz bir şekilde alıp, ölçü yöntemlerinden biri ile ölçebilirsiniz. Eğer bunu siz yapamazsanız bir arkadaşından bunu isteyebilirsiniz. Bu şekilde hediyeyi verdiğinizde, verdiğiniz yüzüğün direk parmağına olması çok güzel bir duygu olacaktır. Aksini düşündüğünüzde bu durumun avantajını çok daha iyi kavrayabilirsiniz.

Sıralama seçin
Gümüş Yüzük kategorisinde 110 ürün bulundu.
Görünüm :

Gümüş Yüzük

Gümüş Yüzük, özel işleme yöntemleri ile ağırlıklı olarak adı gibi gümüş maddesinden üretilmektedir. Dünya genelinde en çok tercih edilen Gümüş Yüzük çeşitleri Her parmağa uygun olarak Gümüş Yüzük bulabileceğiniz takidukkani.com sizin için özel fiyatlar biçmektedir. Gümüş Yüzük taşlı ve taşsız gibi seçeneklere sahiptir. Gümüş Yüzük bayanlar için çok zarif ve kıymetlidir. Gümüş Yüzük Erkek Modelleri Olarak Çok İddalıyız, piyasada yer alan diğer Gümüş Yüzük Erkek Modelleri'ne nazaran takidukkani.com , siz erkeklerin ihtişamlı görünüşünüzü ve parmağınızdaki dikkat çekicici özelliği düşünerek Gümüş Yüzük Erkek Modelleri Açısından yepyeni tasarımlara yer vermektedir. Gümüş Yüzük Bayan Modelleri, 2020 yılında yepyeni tasarımları ile piyasaya gelmektedir. Gümüş Yüzük Bayan her parmağa uygun şekilde üretilmektedir. takıdukkani.com Gümüş Yüzük Bayan olarak kendinden emin, ve siz bayanların'da beğenebileceği yaratıcı gümüş yüzükler işlemeleri yapmaktayız.

Gümüş Yüzük Modelleri 2020

Gümüş Yüzük Modelleri 2020 yılında önceki yıllara göre çok farklı tasarımlar ile karşımıza gelmektedir. Gümüş Yüzük Modelleri genellikle yaratıcı ve göz alıcı şekillerdedir, her parmak yapısına uygun olarak işlenen Gümüş Yüzük Modelleri 2020 yılında da beklentilerimizi karşılamaktadır. Evlilik teklifi için Gümüş Yüzük Modelleri en uygun görülen kategorilerde yer almaktadır.

Gümüş Yüzük Fiyatları

Gümüş Yüzük Fiyatları akla gelince oldukça uygun görülmektedir. takıdukkani.com olarak sizlere en iyi Gümüş Yüzük Fiyatları'nı sunmaktayız. kendinize,eşinize veya arkadaşlarınıza Gümüş Yüzük almak isteyebilirsiniz. sizleri düşünerek kategorilerimize en yaratıcı tasarımlar ve en uygun Gümüş Yüzük Fiyatları ile memnuniyetinizi kazanmaktayız.

Gümüş Yüzük

Asırlardır lüks ve mirasla ilişkilendirilen gümüş, mucizevi rengi ve parlaklığı ile en hoş metallerden biridir. Altın gibi bedelli bir metal olmasının yanı gizeme basit işlenebilmesi ve uygun maliyetli olması gibi özelliklerinden dolayı takı imalinde sıkça kullanılır. Yumuşak bir metal olduğundan hemen hemen her tarzda üretilebilir. Yüzük kategorisinde, alanında öne gelen gümüş yüzük markaları tarafından planlanmış, birbirinden özel gümüş yüzük modellerini araştırabilirsiniz. Sevdiğiniz mahsulü Takı Dükkanı farkıyla sunulan imtiyazlı maliyetlerle anında satın alabilirsiniz.

Gümüş Yüzük Modelleri

Gümüş yüzükler muhtelif tarzlarda planlanır. Topaz, ametist, granat, akuamarin gibi bedelli natürel taşların yanı gizeme Swarovski kristalleriyle üretilen el üretimi gümüş yüzükler, kibar ve göz akdikeni tarzlarıyla dikkat sürükler. Pırlanta taşlı gümüş yüzükler, pırlantanın parıltısını en iyi biçimde yansıtır. Asıl pırlantadan yapılan uygun maliyetli yüzük arayışında olan bireyler için gümüş pırlanta yüzükler ekonomik bir alternatiftir. İster çağdaş ister sıradan çizgiler olsun, hemen hemen her zevke uygun gümüş bir yüzük bulabilirsiniz. Bununla beraber yüzük satın almadan evvel, gümüşün özellikleri ve yüzüklerde kullanılan gümüş cinsi hakkında bilgi sahibi olmak tercih yapmanızı basitleştirebilir.

Gümüş Yüzüğün Avantajları ve Dezavantajları

Hiçbir metal, gümüşün ışımasına ve natürel parlaklığına sahip değildir. Altın ve platine mukayeseyle uygun maliyetlidir. Bu da her bütçeye uygun bir gümüş yüzük bulunabileceği anlamına kazanç. Yumuşak ve işlenmesi basit bir metal olduğu için gümüş ile yapılmış yüzükler neredeyse ebedî tarz alternatiflerine sahiptir. Bununla beraber saf gümüş takılarda kullanılamayacak kadar yumuşaktır. Basitca zarar görür ve zamanla biçimini kaybeder. Saf gümüş, yüzük gibi yıpranmaya maruz kalacak takılar yerine daha narin bir kullanıma sahip küpeler ve kolye gibi takılar için uygundur. Gümüş yüzüklerde ve öteki takılarda genellikle .925 olarak da mühürlenen % 92,5 gümüş ve % 7,5 oranında öteki bazı metallerden genellikle bakır ya da nikelden oluşan bir alaşım kullanılır. Bu metaller gümüşe efor, dayanıklılık ve ekstra bir parlaklık kazandırır. Gümüş yüzüklere ekstra parlaklık kazandırmak için % 99,999 saf gümüş olan ince bir gümüş kaplama uygulaması yapılabilir. Alaşım oranına ve emekçiliğe göre gümüş yüzük maliyetleri farklılık gösterir.

Gümüş, öğrenilen rastgele bir metalin azami elektrik ve ısı geçirgenliğine sahiptir. Bu, bir gümüş alyansının sıcaklığa maruz kalması gidişatında süratle ısınacağı anlamına kazanç. Bu sebeple bazı iş gurupları için gümüş yüzük takmak uygun olmayabilir. Gümüşnam en ehemmiyetli dezavantajı yumuşaklığıdır. Gümüş yüzükler baskı altında basitçe çizilebilir, bükülebilir ve özellikle ince olanlar zamanla yıpranabilir. Tüm gümüşler kararır. Parlaklığını geri kazanması için kumpaslı aralıklarla arınılması ve cilalanması gerekir.

Gümüş Yüzük Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Gümüş, alyans gibi aralıksız kullanılacak bir yüzük modeli için iyi bir seçim olmayabilir. Fazla aşınmaya sabredebilecek ekstra eforlu ve dayanıklı yüzüklere gereksinim dinliyorsanız; kobalt, titanyum, tungsten veya paslanmaz çelikten yapılmış yüzükleri satın almayı düşünebilirsiniz. Bu metallerle yapılan yüzükler, gümüş kadar ekonomik olmasının yanı gizeme son derece eforlu ve dayanıklıdır. Buradaki tek dezavantaj bu metallerin sadece düz bant tarzlarında üretilebilmesidir. Hem tarz hem de dayanıklılık açısından özel bir yüzük için platin, paladyum ve 18 ayar altın yüzükler en iyi alternatif olabilir.

Gümüş Yüzük Bakımı

Havaya ve neme maruz kalan gümüş yüzükler zaman içinde parlaklığını yitirerek kararabilir. Saf gümüş reelinde kararmaya karşı oldukça mukavemetlidir. Kararmanın hakikat sebebi, alaşımdaki genellikle bakır değişik metallerin havadaki nem ve kükürt ile tepkine girmesidir. Bunlar gümüşe kimyevi olarak bağlanır ve renk bozulmasına neden olur. Gümüş takılarınız; makyaj malzemeleri, parfümler, losyonlar, spreyler ve deterjanlar gibi kimyevilere maruz kalırsa daha da seri kararır.

Tüm gümüş takıların nitelik veya maliyetten bağımsız olarak zamanla kararması kaçınılmazdır. Alttaki teklifleri uygulayarak gümüş yüzüğünüzün kararmasını geciktirebilirsiniz.

Gizleme: Kararmayı önlemenin en pratik yolu, gümüş takılarınızı havaya maruz kalmayacak biçimde gizlemektir. Gümüşü hava geçirmez torbalarda gizleyebilir, nemi emmek için torbaya silika jeli veya bir tebeşir parçası ilave edebilirsiniz.
Kimyevilerden koruma: Gümüş yüzüğünüzü gizlemeden evvel iyice arındığınızdan emin olun. Cilt yağları ve değişik elementler gümüşün yüzeyinde birikerek kararmayı süratlendirebilir. Su ile temas etmeden evvel tüm gümüş takıları çıkarmanız gerekebilir. Yüzüğünüzü konut kimyevilerinden, beden akışkanlarından ve soğan gibi kükürt kapsayan maddelerden uzak tutun. Makyaj, losyon veya kozmetik mahsullerle temas ettirmeyin.
Bakım: Gümüşünüzü devirirken ılık su ve sabun kullanın. Su kirlerini çıkarmak için yumuşak bir bezle kurulayın ve dikkatli bir biçimde gizleyin.
Cilalama: Kararmış gümüşü parlatmanın en iyi yolu cilalamaktır. Bunun için akışkan gümüş arınıcılarını ya da ovma pedlerini kullanabilirsiniz. Yumuşak bir bez üzerine minik bir ölçü kullanıp yüzüğünüzü birkaç kere hafifçe ovuşturabilirsiniz.
En özel gümüş yüzük modelleri, istisnalı maliyetlerle Takı Dükkanı'nda!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.